Vitajte na stránke vášnivého včelára...

Moje spomienky na včely siahajú do obdobia konca minulého storočia, keď môj dedko mal včelnicu v ovocnom sade. Ééej veru, neraz sa nám s bratom nepáčilo, že nás obháňajú pri zbere, či maškrtení chutných jabĺk či hrušiek. A tak sme "pobúchali"... štedro sa nám odmenili...viete ako, vsak?
Potom sa venoval včelám otec...a my sme museli pomáhať. Pomáhaj pri takej "milej" zveri! Chcelo by sa Vám ak sa hrá futbal alebo robia nezbedy v dedine?
Ten posledný návrat k tejto milej zveri bol dobrovoľný. Dnes po rokoch driny máme rodinnú farmu 2 a 3 generácie.
Otec okrem vlastnej včelnice chodí rád aj na tú našu, kde ja presadzujem moderné veci a spoločne máme kopec tém na diskusiu. Ja som vďačný za každú chvíľu pri včelách.

Pravé včelie produkty...

Na jednej z mojich ciest v Číne som jedol vajíčka. Až po dojedení som sa dozvedel, že neboli pravé. Áno, boli umelo vyrobené, ale chuťovo na nepoznanie. Neskôr mi domáci vysvetlili, ako to zistiť.
V dnešnej dobe sa dá zohnať a vyrobiť skoro všetko. Na našej farme sa ale snažíme vyhýbať chémii ako sa len dá. Možme len dúfať, že Vám bude chutiť. Vieme ale garantovať, že všetky produkty naších včiel sú pravé a nie sú žiadnou lacnou napodobeninou.
Dobrú chuť!!!

Pravý včelí med

Chcete pravý včelí med? Kúpte ho priamo od včelára, ale ponáhľajte sa! Zajtra už môže byť vypredaný.